Forum Historii Nysy Strona Główna Forum Historii Nysy
Serwis społecznościowy poświęcony historii miasta Nysa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tłumaczenie książki Bernharda Rufferta z 1909 roku
Autor Wiadomość
ralf 
Administrator


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 2828
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-11-26, 21:00   Tłumaczenie książki Bernharda Rufferta z 1909 roku

Kilka lat temu zleciłem pewnej osobie przełożenie z języka niemieckiego na język polski książki autorstwa Bernharda Rufferta pt. "Belagerung und Einnahme der Stadt und Festung : Neisse im Jahre 1807 und ihre Drangsale bis zum Abzuge der Franzosen im Jahre 1808", wydanej w 1909 roku w Nysie przez zakład Josefa Graveura. Książka opisuje oblężęnie i zajęcie Nysy przez wojska Napoleona w 1807 roku oraz udręki jakie musiała znosić miasto do wycofania się francuzów w roku 1808. Na końcu opracowania znajduje się plan Nysy i okolic nawiązujący do treści, nie ma go w pliku z tłumaczeniem więc wstawiam go pod spodem. Niestety nie pamiętam nazwiska osoby, która tłumaczyła książkę ani nie mam do niej kontaktu ale jeśli zdarzyłoby się, że ta osoba tutaj zagości i zechce się przedstawić to bardzo proszę o kontakt, a dokonam stosownej adnotacji. Przetłumaczoną pozycję załączam poniżej do pobrania w pliku DOC. Z góry informuję, że treść książki jest dokładnie taka jaką otrzymałem od osoby tłumaczącej, nie dokonywałem w niej żadnych zmian i poprawek, zatem może ona zawierać błędy w tłumaczeniu nazw własnych. Gdyby ktoś czegoś nie rozumiał to proszę pytać, postaram się odpowiedzieć.

Książka w oryginale dostępna jest w Opolskiej Bibliotece Cyfrowej pod linkiem:
http://obc.opole.pl/dlibr...er_id=&lp=1&QI=
Na wszelki wypadek zamieszczam ją poniżej do pobrania w pliku PDF.

Pozostaje mi życzyć ciekawej lektury :-)

plan do książki.jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 3,28 MB

TŁUMACZENIE [j. polski] - Belagerung und Einnahme der Stadt und Festung ; Neisse im Jahre 1807 und ihre Drangsale bis zum Abzuge der Franzosen im Jahre 1808 (B. Ruffert, 1909).doc
Pobierz Plik ściągnięto 531 raz(y) 512 KB

ORYGINAŁ [j. niemiecki] - Belagerung und Einnahme der Stadt und Festung ; Neisse im Jahre 1807 und ihre Drangsale bis zum Abzuge der Franzosen im Jahre 1808 (B. Ruffert, 1909).pdf
Pobierz Plik ściągnięto 169 raz(y) 22,67 MB

_________________
Zapraszam do: Muzeum w Nysie // Neisser Kultur- und Heimatbund e.V.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,151 sekundy. Zapytań do SQL: 10